Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Geovision

Strona główna  »  Artykuły  »  Geovision


Geovision
Systemy nadzoru telewizji dozorowej oparte na kartach komputerowych DVR PCI marki Geovision, to doskonałe rozwiązanie technologiczne dające ogromne możliwości budowy oraz rozbudowy złożonych systemów telewizji dozorowej, jak i instalacji systemów monitoringu przeznaczonych na potrzeby małych firm i budynków mieszkalnych.
Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim wyspecjalizowane oprogramowanie Geovision, oferujące szereg nowatorskich i zaawansowanych funkcji, mogących zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i instalatorów systemów telewizji dozorowej. Oprogramowanie systemów Geovision łączy w sobie niezwykłą stabilność działania, prostotę konfiguracji oraz intuicyjną obsługę całości. System nadzoru telewizji dozorowej marki Geovision daje ogromne możliwości związane z zapisem i odtwarzaniem obrazu z kamer przemysłowych. Karty komputerowe do cyfrowej rejestracji wizji marki Geovision oferują zapis obrazów w rozdzielczościach 320x240 oraz 640x480 z kompresją MPEG4. Podstawową cechą rejestrowanych materiałów wideo jest bardzo dobra jakość, dynamika i odwzorowanie wszystkich szczegółów. Ponadto, materiały zapisywane są z wykorzystaniem między innymi kompresji MPEG4, co pozwala na zminimalizowanie objętości plików, dzięki czemu oszczędzamy duże ilości przestrzeni dyskowej komputera stacjonarnego. Profesjonalne karty komputerowe Geovision pozwalają także na rejestrację dźwięków z od jednego do czterech kanałów. Rejestracja dźwięków przebiega całkowicie synchronicznie ze strumieniami wideo.

Karty komputerowe marki Geovision pozwalają na rejestrowanie obrazu w czterech trybach, mianowicie: programowalna detekcja ruchu, zapis ciągły, monitorowanie we/wy alarmowych z funkcjami pre-alarmu i post-alarmu oraz według zaprogramowanego harmonogramu. Wszystkie systemy marki Geovision, niezależnie od modelu możemy programować do pracy zgodnie z własnymi wymaganiami i potrzebami. W tym celu wykorzystywany najczęściej jest tryb pracy według określonego harmonogramu. Użytkownik dla każdej kamery przemysłowej z osobna może przypisać szereg indywidualnych ustawień, takich jak: tryb nagrywania, sposób przesyłania danych, rodzaj kompresji materiałów wideo, powiadomienia o alarmach czy też wywołania linii zewnętrznych. Dzięki narzędziu jakim jest harmonogram, operator systemu Geovision może dowolnie skonfigurować wszystkie urządzenia wizyjne. Systemy Geovision ze względu na swoją niezwykłą elastyczność i funkcjonalność doskonale nadają się do projektowania i budowania nawet najbardziej zaawansowanych i wymagających systemów telewizji dozorowej.

Wszystkie karty komputerowe do cyfrowej rejestracji wizji marki Geovision działają w czasie rzeczywistym, czyli w tak zwanym trybie TRIPLEX. Dzięki specjalnej konstrukcji i trybowi TRIPLEX, każdy produkt firmy Geovision pozwala na jednoczesne zapisywanie obrazu, podgląd na żywo oraz odtwarzanie materiałów archiwalnych. Dzięki oprogramowaniu z pakietu Geovision można wyświetlać, przy wykorzystaniu możliwości karty graficznej komputera, każdy z programów na osobnym monitorze lub dzieląc ekran monitora na kilka części. W przypadku komputerowych systemów dozorowych istnieje pewien problem związany z zabezpieczeniem danych przed ingerencją innych użytkowników. Kasowanie zarejestrowanych plików, ponowne uruchamianie komputera, zmiany konfiguracji, to najczęściej spotykane problemy, związane z wykorzystaniem kart PCI w systemach monitoringu. W przypadku systemu dozorowego firmy Geovision problem został całkowicie rozwiązany. Do każdej karty dołączone jest specjalne oprogramowanie, które posiada wielopoziomową ochronę hasłem. Dzięki tak zaprojektowanemu systemowi zabezpieczeń możemy mieć pewność, że system jest skutecznie chroniony przed niepowołanymi osobami.

Kolejną ważną cechą systemu Geovision jest możliwość ustawienia czterech poziomów dostępu. Operator systemu Geovision ma możliwość przydzielenia każdemu użytkownikowi jeden z czterech poziomów dostępu: Gość, Użytkownik, Uprawniony Użytkownik, Administrator. Ponadto, każdemu użytkownikowi operator może przydzielić indywidualne uprawnienia. Do indywidualnych uprawnień zalicza się między innymi, dostęp do określonej liczby kamer przemysłowych, możliwości wyjścia z systemu, przerwania nagrywania. Możliwe jest także ustawienie pełnych uprawnień, pozwalających na konfigurację i korzystanie z całego pakietu oprogramowania Geovision. Specjalnie zaprojektowany system haseł pakietu Geovision uniemożliwia zamknięcie systemu, wyłączenie komputera stacjonarnego, zakłócenie rejestracji bez odpowiednich uprawnień. Ponadto, każda próba ingerencji w ustawieniach systemu jest rejestrowana i w bardzo prosty sposób można określić przyczynę ewentualnej awarii. Poziom kontroli bezpieczeństwa w systemach Geovision zapewnia utrzymanie systemu w doskonałym stanie, chroniąc dane zapisywane na dysk komputera oraz ograniczając dostęp do poufnych informacji.

Produkty firmy Geovision to czołowa pozycja na międzynarodowym rynku związanym z rozwiązaniami z branży telewizji dozorowej. Tak wysoka pozycja produktów Geovision uzyskana jest głównie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, do których bezwątpienia należy tryb pracy TRIPLEX oraz zaawansowane oprogramowanie sieciowe dołączone do każdej karty komputerowej Geovision. Specjalne oprogramowanie umożliwia prowadzenie zdalnego monitoringu z poziomu sieci komputerowej LAN/WAN/Internet. Systemy Geovision pozwalają na rozbudowę i budowę bardzo zaawansowanych systemów telewizji dozorowej. Dzięki specjalnej konstrukcji kart i oprogramowania, duże systemy, oparte na kilku serwerach Geovision, mogą być kontrolowane w centralnym punkcie za pomocą programu IP Multicast System. To funkcjonalne narzędzie umożliwia między innymi obsługę aż 160 kamer przemysłowych. Ponadto, ogromnym atutem tej aplikacji jest także komunikacja rozgłoszeniowa nie obciążająca sieci komputerowej zwiększając tym samym efektywność pracy całego systemu telewizji dozorowej.

Systemy nadzoru telewizji dozorowej Geovision posiadają potężne możliwości, które cenione są przez tysiące użytkowników na całym świecie. Karty komputerowe i oprogramowanie klienckie Geovision to produkty bezwątpienia wiodące w swojej klasie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności. Systemy Geovision dają każdemu swojemu użytkownikowi gwarancję, że inwestycja oparta na produktach Geovision spełni wszystkie jego oczekiwania.Unia Europejska