Kupuj szybko bez zakładania konta!  

AutoDome serii 500i - Inteligentny moduł kamery szybkoobrotowej

Strona główna  »  Artykuły  »  AutoDome serii 500i - Inteligentny moduł kamery szybkoobrotowej


AutoDome serii 500i - Inteligentny moduł kamery szybkoobrotowej

System kamery modułowej Bosch AutoDome stanowi nową, rewolucyjną koncepcję wśród kamer kopułkowych. Jest to coś więcej niż tylko rodzina kamer, jest to platforma kamery kopułkowej zbudowana wokół inteligentnych, wymiennych modułów umożliwiających szybkie i niedrogie unowocześnianie funkcji kamery. Zastosowanie najczęściej używanych elementów umożliwia zainstalowanie podstawowego układu kamery teraz i przejście do bardziej zaawansowanej wersji w przyszłości, bez konieczności wymiany całej zawartości, co zapewnia ochronę początkowej inwestycji.

 Inteligentna, szybkoobrotowa kamera PTZ

  • W pełni wymienne moduły procesora, kamery, obudowy, moduły komunikacji i mocowania
  • Kamera dualna z 26- i 18-krotnym zoomem 12-krotnym zoomem cyfrowym
  • Funkcja wykrywania ruchu i funkcja AutoTrack wirtualnym maskowaniem
  • Opcja pracy hybrydowej z możliwością równoczesnego wysyłania sygnału analogowego (kablem koncentrycznym) i przez sieć IP (w standardzie MPEG-4)
  • Możliwość konfigurowania stref prywatności wielokątów (o maks. 5 wierzchołkach) tworzących złożone kształty
  • Zaawansowana obsługa alarmów z wykorzystaniem reguł umożliwiających użytkownikowi konfigurowanie zarządzania alarmami
  • Standard transmisji przez skrętkę nieekranowaną wszystkich modelach analogowych
  • Układ kompensacji kabla umożliwiający długości okablowania
  • Zaawansowane funkcje diagnostyczne

Wymienne moduły

Cały system AutoDome opiera się na pięciu wymiennych modułach: module procesora, kamerze, obudowie, module komunikacyjnym i zasilaczu. Moduły systemu AutoDome można dowolnie wymieniać, szybko rozbudowując kamerę z analogowej do sieciowej, można zastąpić kamerę kolorową kamerą dualną lub dodać funkcje detekcji ruchu czy automatycznego śledzenia. Nigdy dotąd użytkownik nie miał możliwości równie szybkiego i niedrogiego przystosowania systemu dozorowego do zmieniających się potrzeb. Dzięki zastosowaniu jednakowych obudów wszystkie instalacje posiadają spójny wygląd, a obserwowane osoby nie mają pojęcia, przez jaki typ kamery są obserwowane (i czy w ogóle w obudowie jest kamera). Przedstawiane unikalne, modułowe wzornictwo daje możliwość przenoszenia kamer między poszczególnymi obudowami w przypadku specjalnych wymagań dozoru lub w przypadku zmian w dozorowanej lokalizacji. Przykładowo, kamera z mechanizmem uchylno-obrotowym (PTZ) i 18-krotnym zoomem może być w łatwy sposób wymieniona bez odłączania zasilania na kamerę dualną z 26-krotnym zoomem. Moduł komunikacji Ethernet dla kamer AutoDome umożliwia dodanie funkcji komunikacji z siecią IP przy zachowaniu istniejących połączeń wejść i wyjść analogowych.

Podstawowe funkcje kamer AutoDome serii 500i

Urządzenia AutoDome serii 500i dodają rzeczywistą inteligencję do zastosowań w zakresie dozoru wizyjnego. Dzięki wyposażeniu w AutoTrack II - najnowszą wersję wyróżnianego nagrodami oprogramowania Bosch do śledzenia ruchu, wbudowaną funkcję wykrywania ruchu w obrazie oraz zaawansowany mechanizm reguł obsługi alarmu, urządzenia AutoDome serii 500i zawierają rozbudowane, inteligentne funkcje obrazu niespotykane w żadnych innych kamerach.

Urządzenia AutoDome serii 500i obsługują różne metody standardowego i opcjonalnego przesyłania obrazu i danych, w tym komunikację Bilinx (po kablu koncentrycznym i skrętce nieekranowanej), transmisję światłowodową, a nawet TCP/IP w sieci Ethernet. Okablowanie takie umożliwia zdalne sterowanie, konfigurowanie oraz aktualizację oprogramowania, co zapewnia niezrównane opcje sterowania kamerami. Funkcja kompensacji kabla umożliwia zwiększenie długości stosowanych kabli koncentrycznych i skrętki nieekranowanej (UTP) z równoczesnym zapobieganiem pogorszeniu jakości obrazu wskutek strat sygnału w kablach o dużej długości.

Opcjonalny moduł komunikacji IP jest wyposażony w funkcję hybrydową chroniącą inwestycję w technologię analogową z równoczesnym udostępnieniem prostej i stabilnej ścieżki migracji do całkowicie cyfrowych rozwiązań opartych o sieć IP. Umożliwia to przechodzenie do technologii przesyłania obrazu w sieci IP w dowolnie
ustalonym tempie - wszystkie kamery równocześnie, albo jedna po drugiej. Ponieważ wszystkie moduły urządzeń AutoDome są w pełni wymienne między sobą, nie ma potrzeby wymieniania elementów drogich (na przykład modułów kamer) ani związanych z dużym nakładem pracy (na przykład mocowań czy obudów).Unia Europejska